rekrutacja

 

KLASA O PROFILU MEDYCZNYM

Z rozszerzoną biologią, chemią i językiem angielskim

ZAJĘCIA DODATKOWE ↓

2024/2025

Rekrutacja

do Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego „MEDYK” w Nysie

Najnowocześniejsza szkoła posiadająca uprawnienia szkoły publicznej

Drodzy Rodzice, Uczniowie
Rozpoczynamy rekrutację do Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego „MEDYK” w Nysie.
W roku szkolnym 2024/2025 planujemy otworzyć:
• klasę o profilu medycznym
z rozszerzoną biologią, chemią i językiem angielskim

 

 

KLASA MEDYCZNA

Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski
Zajęcia dodatkowe: ratownictwo medyczne, farmacja, kosmetologia, fizjoterapia, język angielski w medycynie, edukacja zdrowotna

 

Profil ten skierowany jest do uczniów nastawionych na rzetelne i systematyczne pogłębianie wiedzy z biologii i chemii oraz tych, którzy myślą o wyborze kierunków studiów medycznych lub przyrodniczych.

Klasa medyczna jest idealnym wyborem  dla uczniów, którzy w przyszłości chcą studiować medycynę, stomatologię, pielęgniarstwo, biotechnologię, kosmetologię, fizjoterapię, farmację, ratownictwo medyczne, psychologię, dietetykę, ochronę środowiska i wiele innych.

Dzięki współpracy ze Szkołą Policealną Medyk w Nysie zajęcia dodatkowe odbywają się w profesjonalnych pracowniach dydaktycznych pod okiem wykładowców akademickich i zawodowców.

 

ZAJĘCIA DODATKOWE ↓

ZAJĘCIA DODATKOWE - OFERTA ↓

Warunki, które powinien spełniać kandydat:

 • musi być odporny na widok krwi i uszkodzeń ciała
 • musi być sprawny fizycznie
 • być otwartym na potrzeby drugiego człowieka (być empatycznym, mile widziana działalność w wolontariacie)

ZAJĘCIA DODATKOWE

RATOWNICTWO MEDYCZNE

Ze względu na swoją specyfikację nauka w tym kierunku skierowana jest dla wszystkich osób, które swoją przyszłość wiążą z dalszą edukacją na studiach: ratownictwa medycznego, bezpieczeństwa narodowego, zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, edukacji obronnej lub pożarnictwa.

Podczas zajęć uczniowie szkoleni są z zakresu materiału obejmującego kwalifikowaną pierwszą pomoc, zachowania się w ciężkich sytuacjach oraz podejmowania trudnych decyzji pod presją czasu. W szczególności uczniowie poznają zasady RKO u osób dorosłych, dzieci i niemowląt z użyciem AED. Postępowania z pacjentem urazowym – badanie, zastosowanie odpowiednich pozycji, stabilizacji kręgosłupa, zaopatrywania ran. Zbieranie wywiadu od osób poszkodowanych. Zabezpieczenia górnych dróg oddechowych.

ZAJĘCIA DODATKOWE

FARMACJA

Praca farmaceuty jest wymagająca i odpowiedzialna. Osoby myślące o wykonywaniu tego zawodu powinny wiedzieć, że pracy dla nich nie zabraknie, bo przemysł farmaceutyczny rozwija się bardzo dynamicznie.
Nauka w tym kierunku skierowana jest dla wszystkich osób, które swoją przyszłość wiążą z pracą: w laboratoriach firm farmaceutycznych, wytwórniach i laboratoriach firm z branży kosmetycznej, aptece ogólnej oraz szpitalnej, instytucjach inspekcji farmaceutycznej i innych urzędach państwowych oraz samorządowych działających w zakresie ochrony zdrowia.

Uczniowie w trakcie nauki otrzymują rozległą wiedzę z zakresu między innymi sporządzania, wytwarzania oraz oceny jakości i tożsamości produktów leczniczych, wydawania produktów leczniczych i wyrobów medycznych, sprawowania nadzoru nad obrotem, przechowywaniem i wykorzystywaniem produktów leczniczych i wyrobów medycznych, udzielania rzetelnej informacji dotyczącej działania produktów leczniczych i stosowania wyrobów medycznych, prowadzenia badań chemicznych, farmaceutycznych, farmakologicznych i toksykologicznych produktów leczniczych.

Warunki, które powinien spełniać kandydat:

 • musi być dokładny i spostrzegawczy
 • musi mieć dobrą pamięć
 • być otwartym na potrzeby drugiego człowieka

Warunki, które powinien spełniać kandydat:

 • musi lubić pracę z ludźmi
 • musi być cierpliwy
 • musi być odporny na stres i umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach

ZAJĘCIA DODATKOWE

KOSMETOLOGIA

Od kilku lat dostrzega się w Polsce wzrost zainteresowania zdrowym stylem życia, dbałością o sylwetkę i wygląd. Rośnie rola nowoczesnych rozwiązań biochemicznych, chemicznych i medycznych mających na celu utrzymanie zdrowego wyglądu. Razem z tymi zmianami pojawiła się konieczność kształcenia specjalistów – kosmetyczek, kosmetologów, dietetyków, pracowników odnowy biologicznej, fizjoterapeutów.
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku oraz coraz większym zainteresowaniem studiami na kierunku kosmetologia w swojej ofercie posiadamy zajęcia dodatkowe z kosmetologii, których program kładzie nacisk na dużą ilość zajęć praktycznych.

W trakcie zajęć uczniowie zdobędą wiedzę jak planować i wykonywać zabiegi kosmetyczne, zabiegi pielęgnacyjne, upiększające i lecznicze, a także stosować kosmetyki, odczytywać ich skład i ustalać ich zastosowanie. Dowiedzą się jak rozpoznawać chorobowe zmiany skóry, jak obsługiwać specjalistyczną aparaturę, a także jak wygląda proces produkcji wyrobów kosmetycznych.

ZAJĘCIA DODATKOWE

FIZJOTERAPIAObecne czasy znacznie zmieniły styl naszego życia. Towarzyszący nam dziś ciągły pośpiech, stres i nadmiar obowiązków pogarszają jakość życia, a tym samym weryfikują nowe zachowania, nawyki i priorytety. Rosnąca chęć akceptacji społecznej oraz samorealizacji sprawia, że zapominamy o regularnym, aktywnym trybie życia, zbilansowanej diecie oraz wypoczynku. Człowiek coraz łatwiej i szybciej ulega przeciążeniu, przemęczeniu i znużeniu. Choroby i dysfunkcje przyczyniają się do pogorszenia samooceny, wycofania w relacjach społecznych, a także utraty zdolności do pracy. Ale oprócz chęci dłuższego życia istotna jest także jego jakość.
Fizjoterapia to specjalizacja, dzięki której jesteśmy w stanie pomóc osobom z różnymi dolegliwościami ciała.

Fizjoterapia to kierunek dla Ciebie, jeżeli:

 • interesują Cię dyscypliny nauki takie jak: nauki medyczne, nauki o zdrowiu oraz nauki o kulturze fizycznej,
 • pragniesz zdobyć wiedzę oraz umiejętności praktyczne, które przybliżą pracę fizjoterapeuty,
 • chcesz zostać masażystą, fizjoterapeutą, trenerem personalnym

Warunki, które powinien spełniać kandydat:

 • musi być wytrzymały na długotrwały wysiłek
 • musi być odporny emocjonalnie
 • musi charakteryzować się samokontrolą